Práca s kozmetikouKatalógový predaj

Prvé 3 kroky nového člena

Publikované 19.04.2017 v 18:42 v kategórii Začiatky v spoločnosti, prečítané: 23x

Rozhodli ste sa spolupracovať v spoločnosti, ktorá ponúka produkty prostredníctvom katalógu? Tu nájdete, čo je dôležité na začiatku.


Prvé kroky v spoločnosti:1. Registrácia
Každá spoločnosť má svoju web stránku, kde si môžete registráciu vyplniť samostatne. Je to rýchle a jednoduché. Vyplníte svoje údaje, potvrdíte podmienky (čítajte ich!) a registrácia je hotová!
Moja rada: Kontaktujte sa s niekym, kto už v spoločnosti pracuje alebo je už registrovaný. Prečo? Nikdy totiž neviete, kedy budete potrebovať pomoc s objednávkou, alebo s čímkoľvek vrámci spolupráce s danou spoločnosťou a tak, je omnoho lepšie registrovať sa pod aktívneho člena, ktorý je Vám k dispozícii kedykoľvek a veľmi rád a ochotne Vám vždy pomôže a poradí. Ste predsa v jeho tíme.
Áno, každá spoločnosť má aj svoje call centrum. Tam ste však "ďalší v poradí" a síce Vám pomôžu, a však na druhej strane linky sa Vám ozve pracovník, ktorý Vašu požiadavku vybaví, ale určite Vám nebude radiť, čo je pre Vás lepšie, pretože častokrát kariérnym možnostiam nerozumie. Logicky, je to call centrum na vybavenie technickej požiadavky, či sťažnosti.
Druhá výhoda registrácie pod osobu, ktorú poznáte:  môžete jej / jemu zavolať predsa aj večer, alebo v deň pracovného voľna. Samozrejme s mierou, nevolať na štedrý deň o 17:00hod. Ale to už je etiketa (aj o tom Vám napíšem).

2. Obchodné podmienky
Áno, áno sú dlhé, a však, veľmi dôležité. Obchodné podmienky sú informačné a vďaka nim častokrát zistíte čo všetko môžete v spoločnosti využívať. Napríklad to, čo Vám možno Váš odporúčateľ zabudne povedať, pretože to považuje za automatickú vec, ktorá je však pre Vás niečím novým.  Čítajte si obchodné podmienky.

3. Spoločnosť a fungovanie
Či už formou samo-štúdia alebo získavaním informácii u svojho sponzora, odporúčateľa, čítajte všetko potrebné.
Ako často môžem objednávať, ako dlho trvá doručenie, aké sú formy platby. Je možné produkty reklamovať? Ak áno, aký je postup. Čo všetko sa počíta do výšky objednávky, aký výška poštovného je účtovaná ak mám menšiu objednávku?

4. Produkty
Kdekoľvek sa zamestnáte a chcete sa uplatiť, je veľmi dôležité dôkladne poznať to, čo budete predávať. Netreba sa báť, že budete musieť ovládať všetko okamžite. Aj v škole máme viac ako len jeden ročník, pretože sme ľudia a za jeden deň sa predsa nenaučíme všetko. Základ je dôležitý. Aké produkty spoločnosť ponúka. Má len pleťovú alebo aj dekoratívnu kozmetiku?  Ktorá pleťová rada je vhodná na aký typ pleti?

Pre začiatok: Ak nemáte žiadne sumárne materiály o produktoch, učte sa z katalógu. Práve tam nájdete to základne a potrebné info, ktoré si neskôr rozšírite, či už vlastnou skúsenosťou produktov alebo prostredníctvom videí, či iných školiacich materiálov danej spoločnosti.

5. Skúška produktov
Najefektívnejší spôsob reklamy je osobné odporúčanie. Preto je čas zakúpiť si produkty spoločnosti pre seba. Ak nemáte dostatok finančných prostriedkov, zakúpte si vzorky produktov a vyskúšajte ich. Nie je nič lepšie ako poradiť svojej kamarátke krém, ktorý ste sama vyskúšala.

SUMÁR BLOGU 1 : ČASŤ PRVÉ KROKY V SPOLOČNOSTI

1. Registrujte sa pod osobu, ktorú poznáte,
alebo je v spoločnosti aktívna
(nie priamo pod firmu)

2. Čítajte obchodné podmienky
(robte si z nich poznámky, pripravte si otázky)

3. Vytvorte si sumár pravidiel spoločnosti
(doručenie, platby, reklamácie, systém spracovania objednávok)

4. Študujte informácie o spoločnosti aj o produktoch

5. Vyskúšajte si produkty na sebe
(prípadne dajte skúsiť produkty blízkej rodine)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?